Ręczne kosiarki bębnowe idealne dla małych ogrodów

Kosiarki mogą być zasilane na wiele sposobów. Na rynku dostępne są kosiarki z napędem spalinowym, akumulatorowym, elektrycznym, a także w pełni zautomatyzowane roboty koszące. Wybór odpowiedniej kosiarki zależy od indywidualnych preferencji użytkownika i przede wszystkim powierzchni ogrodu. Do ogrodów od ok. 100 do 250 m2 GARDENA poleca ręczne kosiarki bębnowe, które nie wymagają dodatkowych źródeł energii.
Kosiarki GARDENA Kosiarki GARDENA
Jaką kosiarkę do ogrodu? Jaką kosiarkę do ogrodu?

Przy wyborze odpowiedniej kosiarki należy kierować się głównie powierzchnią ogrodu. Kosiarka spalinowa przy małym ogrodzie nie spełni swojego zadania, ponieważ koszty paliwa i konserwacji sprzętu będą zbyt wysokie, a kosiarka nie będzie wykorzystywać w pełni swoich możliwości. Kosiarki spalinowe są także dużo cięższe i mniej zwrotne. Z myślą o małych ogrodach powstała kosiarka ręczna. Nie wymaga prądu ani paliwa – jej jedyny napęd to osobą prowadząca. Kosiarka jest wygodna
w prowadzeniu, efektywna, cicha i przede wszystkim oszczędna.

Precyzja ma znaczenie

Trawnik jest wizytówką naszego ogrodu, miejscem relaksu, wypoczynku i rekreacji. Zachowanie go w dobrej kondycji wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki bezkontaktowej technice cięcia – nóż bębnowy i nóż dolny nie stykają się. Kosiarki bębnowe GARDENA gwarantują perfekcyjną pielęgnację trawnika. Hartowany, pokryty powłoką antyadhezyjną, precyzyjnie szlifowany i wykonany z najwyższej jakości stali nóż bębnowy pozwala na cięcie trawy, jak przy pomocy nożyc. Ten typ kosiarki umożliwia także bardzo krótkie strzyżenie murawy – minimalna wysokość 12 mm nie jest dostępna dla innego typu kosiarek.

Oszczędność przede wszystkim

Ręczne kosiarki mają cechę, której brakuje wszystkim innym urządzeniom tej klasy – są oszczędne. Nie pochłaniają żadnych dodatkowych kosztów, wystarczy ją tylko prowadzić, a ona sama będzie przycinać trawnik. Kosiarki posiadają wygodny w obsłudze, ręczny regulator wysokości cięcia. Idealnie sprawdzają się to w małych ogródkach, gdzie koszenie trawnika nie pochłania dużo czasu. Teraz przycinanie trawnika kosiarką bębnową GARDENA nie pochłania dodatkowych pieniędzy. Czas koszenia trawnika kosiarką ręczną i akumulatorową jest taki sam.

Komfort nie pozostaje w tyle

Weekendowe koszenie trawnika nie musi się wiązać z przymusowym budzeniem rodziny i sąsiadów. Ogród można przyciąć w ciszy i spokoju, słuchając w tym czasie ulubionych utworów na przenośnym odtwarzaczu. Komfort koszenia jest wtedy znacznie większy i nie musimy tłumaczyć się przed zdenerwowanym sąsiadem. Kosiarki bębnowe są bezgłośne. Wykorzystują siłę napędu osoby prowadzącej, dzięki czemu działają jak ręczny mikser, przycinając zbyt wysoko rosnącą trawę. Kosiarka bębnowa zajmuje znacznie mniej miejsca niż kosiarki z napędem elektrycznym lub spalinowym, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla małych ogrodów. Zaoszczędzone miejsce w schowku można wykorzystać do innych celów.

Dane techniczne:

• Przeznaczona do precyzyjnego cięcia trawy
• Łatwa do prowadzenia, cicha i wydajna
• Ścina trawę bezkontaktowo, tzn. nóż bębnowy i nóż dolny nie ścierają się
• Hartowany nóż bębnowy został wykonany z wysokiej jakości stali pokrytej powłoką antyadhezyjną
• Kosiarka posiada ręczny regulator wysokości, który umożliwia ustawienie wysokości cięcia
• Wysokość można odczytać z obydwu stron kosiarki na skali. Rączka jest składana, co ułatwia transport i przechowywanie kosiarki

Informacja prasowa