Chroń rośliny zimozielone przed zimą!

Jeśli zawsze uważałeś, iż rośliny zimozielone są samowystarczalne i nic dla nich nie musisz robić, to pamiętaj tylko o jednej sprawie - w czasie zimy nachodzi transpiracja w tych roślinach! Mogą uschnąć pomimo iż wszędzie w tym czasie jest woda w różnej postaci. Przez zmarzlinę one także mogą obumrzeć.
Zima przyjdzie szybciej niż przypuszczasz :-) Zima przyjdzie szybciej niż przypuszczasz :-)

Wbrew pozorom na zimę:

Jedną z niewielu koniecznych czynności, jaką należy wykonać przed zimą jest obfite podlewanie roślin zimozielonych, szczególnie tych wrażliwych na mróz i przymrozki. Wilgotne podłoże oraz warstwa śniegu chronią te rośliny przed suszą!

Należy zwrócić uwagę na to, iż rośliny przez cały okrągły rok pobierają wodę wraz z powietrzem przez korzenie. Zmarzlina uniemożliwia ten proces, co jest szczególnie niebezpieczne dla roślin płytko korzeniących się. Gatunki zimozielone, posiadające ulistnienie transpirują wodę przez liście, pozbywając się jej co wymusza jej ciągłe pobieranie. Obficie podlewając podłoże w czasie jesiennym umożliwimy roślinie dokładne przygotowanie się do czasu niesprzyjającego.

Inne porady dotyczące przygotowania do zimy:
- Okrywanie roślinek na przykład agrowłókniną lub korą
- Pielęgnacja trawnika - warto pomyśleć nie tylko gdy rośnie
- Zima w wielu odsłonach kolorystycznych czyli jak się cieszyć z ogrodu przez cały rok...

odporne na zimę gatunki? Odporne na zimę gatunki?
Co sadzić a co nie w ogrodzie? Co sadzić a co nie w ogrodzie?

Redakcja Moj-Ogrodnik.pl - galeria zdjęć w tym miejscu.